סל קניות   | הרשמה   | כניסה
חיותה אפשטיין
תקשור אימון רוחני טיפולים סדנאות הרצאות רפלקסולוגית בכירה מעגלי נשים
פייסבוק
מה קורה בעולם הערבי בימים אלו האם השלום עומד בפתח?
תוקשר ע"י חיותה אפשטיין - שאלה שנשאלה מספר החיים שעור 45:  

אנחנו רואים שינויים בעולם הערבי מסביבינו בשבועות האחרונים. מה הסיבה שזה קורה בצורה כזאת. אני רוצה לקבל התייחסות להרגשה שלי כבר הרבה זמן, שאירן תהיה ציר מרכזי בהשכנת שלום במזרח התיכון, בינינו לבין המוסלמים.

הבן, כאשר אנו מדברים על אותם תהליכים שקורים בעולם המוסלמי, בעולם הערבי. אתה והנך אמור לדעת ולהבין, שאנו כמדינת ישראל עם סגולה, ולעולם נישאר עם סגולה, ואותו עם סגולה שניתן על ידי צבאות שמיים, יישאר שריר וקיים עד עכשיו.

ואותם אלו, ואנו כאנשים, כמדינה. אם תסתכל על אותה מדינה זו שלנו, כמה אנו צעירים, אולם ההתקדמות שלנו היא בצעדי ענק. אותם אלו מדינות ערב, למעשה מונעים על ידי פחד, מונעים על ידי כניעה, מונעים על ידי תופעות של אותו חוסר מימוש ואותו תסכול למעשה יוצר תסיסה.

אותו תסכול שמהווה את אותו האש, אוויר, יוצר אצלם את אותו התסיסה הפנימית, מכיוון שהם חשים את אותו הבערה הפנימית ורוצים ליצור שינוי, וכאשר הינם רוצים ליצור שינוי, הינם מבינים שהכאן ועכשיו שהם חיים בו, אינו מן הנכון.

ואותו שינוי של כל אותם אלו שחווים הינם למעשה אותם התופעות של אותו סוף עידן, ואותם אלפיים ושתיים עשרה שכל אחד מדבר עליו, ואותה תסיסה זאת באותם מדינות ערב, הינם למעשה אותו התפתחות של אותו עידן חדש, הדור החדש.

מכיוון שאם אתה תשים לב, אותו דור חדש הינו למעשה הינו דור של העידן החדש, שאם אנחנו חוזרים בחזרה לאותה מצרים העתיקה, אותו דור למעשה שנולד במדבר.

ואותו דור שנולד במדבר, הינו למעשה עם הבנות חדשות, עם דרך חדשה, עם משמעות חדשה, ועם רצון של שינוי.

וכל אלה שהתחילו את אותו המהפכה, ואת אותו התהליך, ואת אותה המשמעות הם אלו שיצרו את אותו המימוש של אותו ההתחלות מחדש.

מכיוון שאלה אותו דור שנולדו במצרים. ואותו אחד שיצר את אותו המהפכה הראשונית הוא למעשה שליח שנשלח ליצור את אותם אדוות הגלים באותו עם מוסלמי, מכיוון שאין מדינה מוסלמית שאינה חשה את אותו הכעס, ואת אותו הכאוס באותו בטן זה שלה, באותה חיים זה אלו שלהם.

מכיוון שכל אותם אלו צעירים, שנמצאים באותה מהות התפתחותית, מבינים שדור חדש צריך להיכון. מבינים שדור חדש צריך ליצור משמעות, מבינים שבאותו תהליך שאותם הורים אלו שלהם יצרו את אותו הביטוי, ויצרו את אותו המשמעות אינו מתאים להם היום.

מכיוון שאותם אלו נמשכים לאותה אנרגיה של העידן החדש, מסתכלים על אותו עולם ורואים שאותו עולם מתפתח, אותו עולם נעשה נאור, ואנו והננו נשארנו באותו תהליך ואותם מוסכמויות של אותם הורים אלו שלנו, וחלקם לא אוהבים את זה.

אולם כאשר, אתה מדבר על אותו איראן, באיראן נוצרה המשמעות של אותה המהפכה הכוללת, מכיוון ששם אם אתה מסתכל היום, על הכאן ועכשיו, גם אותם אנשים חשים את אותו הכאוס הפנימי.

מכיוון שכל אותם המוסכמות, אם אתה מסתכל על אותו איראן, אותם אלו למעשה אותו החרדים, החרדים של אותו הממשל האיסלאמי, ומכיוון שאותם אלו הפכו להיות את אותה הפאנאטיות אותם אלו יצרו את אותם ההבנות של אותו קושי עז בתוכם, מכיוון שאותם אלו שיוצרים את אותה המהות גם בתלבושת שלהם, אינם עושים את זה בגלל שאותם אלו בחרו, אלא אותם אלו עושים את זה בגלל הפחד, שקיים בתוכם, וכל אלו שהפחד קיים בתוכם, יש בהם את אותו המימוש העז, והמימוש המכוון, עד זוב דם, ליצור את אותו השינוי, מכיוון שכפי שאתה והנך יודע השינוי מגיע מאותו העידן החדש.

וכאשר השינוי יצור את אותה המשמעות אותו קצה שנמצא קיום, יעבור בסקאלה באותו קצה שני, ואותו קצה שני יהווה דוגמא לאותה התפתחות של התחלות חדשות. והתחלות חדשות הינו שינוי, וגם אפילו הננו צופים לדמוקרטיה.

הם יהוו את אותו הבסיס הראשוני של אותו הדמוקרטיה, מכיוון שגם נשים יהיו בשלטון, וגם נשים יהוו משמעות מכיוון שהיום הצד השני של אותו הסקאלה השלילית של אותו מקום שקוראים לו איראן, הינו דיכוי וההיפך מדיכוי הינו החופש. האם הבנת.

הבנתי, זה אומר שזה הכיוון, שאיראן, ההרגשה שלי שאיראן היא זו שתשכין שלום, אז זה הכיוון הנכון.
אכן כן, מדינה ואנשים, אנשים שיוצרים את המדינה, והמדינה שמכילה אנשים, הם אלה שיוצרים את אותו השינוי, מכיוון שאדם שנמצא בדיכוי מחפש את אותו החופש, ומחפש גם את אותה ההטבה, וכאשר הוא מחפש את אותה ההטבה, הוא מחפש את אותה כיצד לצאת מאותם גבולות האינסוף, שהוא תקוע בהם, מכיוון שכאשר אותו אחד מנתק את אותה השרשרת של האינסוף, משהו בשחרור מתקיים.

וכאשר אותם אלו חשים שהם רוצים את אותו החופש, והם רוצים את אותו השינוי, והם יטעמו את אותו השינוי בגלל אותם הרבדים שקיימים כעת בעולם, ואותם אלו למעשה יקפצו על אותה עגלה שדוהרת ונוסעת, וכל אותם אלו באותם מדינות מוסלמיות יקפצו על אותה עגלה שדוהרת ונוסעת מכיוון שבחשיבותם שלהם לדעת להתחבר, לדעת לקבל, לדעת ליצור משמעויות ולדעת להאיר תהליכים שמביאים על עצמם את אותו האור.
מכיוון שאין אדם בבריאה שאינו מוכן להתחבר לאור, אדם יש בו גם משמעות את אותו הצמא, ואת אותו הרצון ואת אותו הכמיהה, ליצור את אותו החיבור לאור.

אדם לא אוהב לחיות בדיכוי, וכאשר אדם טועם את טעם החופש, וטועם את טעם המשמעות, אותו אחד פתאום מגלה עולם ומלואו ואומר: למקום הזה אני רוצה להגיע ובמקום הזה אני רוצה לחיות.

וכאשר, אותו מקום, אותו עם שהינו למעשה מדוכא, וטועם את אותו הצד השני של אותו הסקאלה של אותו החופש, של אותו הדרור, של אותה הדמוקרטיה באותו מילה כזאת או אחרת, מכיוון שדמוקרטיה לא יכול להיות באותו מקום של איסלאם מכיוון שדור חייו להתחלף עד שיגיע לאותה הארץ המובטחת.

אולם התהליך הינו תהליך נכון ומשמעותי מבחינתם, וגם מבחינת אותו עולם זה, מכיוון שאף מדינה לא אוהבת לראות את אותו ה-שפיכת הדמים לחינם.

ואתם והנכם רואים את אותה שפיכת הדמים לחינם, ולמעשה בכל עולם נוצרת מלחמת אחים, ומלחמת אחים הינה כאב, מלחמת אחים הינה שנאה, מלחמת אחים הינה שלילה, וכאשר נוצרת מלחמת אחים, אין זה משנה אם אותו דם נשפך מאותו מלחמה כזאת או אחרת, הכאב הוא כאב של אותו אובדן ואף אחד לא מוכן לחוש את אותו כאב של אותו אובדן, מכיוון שלאנשים יש את אותו התחושה של: די נמאס לי ממלחמות אין קץ, אני רוצה לנוח, ואת המנוחה הזאת כל אדם יוצר, ובוחר לחייו שלו למען שקט, למען שלווה, ובכך בדרך זו יחל השלום.

כל הזכויות שמורות לחיותה אפשטיין

 |  ראשי |  מי אני  |  הרשמה לסדנאות  |  תשלום לסדנאות והרצאות  |  חנות מוצרים  |  צור קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
 |  סדנת יוגה צחוק  |  סדנת שפע החיים  |  סדנת תהליכי חיים  |  ספר החיים בעידן החדש  | 
חיותה אפשטיין-מורה רוחנית- www.hayutaep.com © כל הזכויות שמורות
אימון רוחני, טיפולים בתקשור, וסדנאות להתפתחות רוחנית כתובת: נורדאו 30, פתח תקוה טלפון:052-2802867
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל